Damperli Sac Kasa


Damperli Sac Kasa Teknik Özellikler

Damper Boyutlar Ve Hacmi Uzunluk en az 3600 mm., genişlik en az 1900 mm., kapak yükseklikleri en az 600 mm., kasa hacmi en az 4 m3 olacaktır. Damper yan kapaklar üzerinde en az 20 cm sökülüp çıkartılabilir ilaveler olacaktır.
Malzemeler Ve Kalınlıkları Damper Alt şasi: Alt şasi en az 5 mm. kalınlıkta St 52 sacdan mamul ve alt şasiye kaynaklı yeterli sayıda bağlantı kulakları vasıtası ile, tekniğine uygun olarak emniyet somunlu cıvatalarla araç şasisine bağlanacaktır.
Damper alt şasisi ön görülen yerlerde ara traversler ve şasi arkasına profiller kaynatılarak mukavemet sağlanacaktır. Arka dönme merkezi yeterli genişlikte yağlamaya uygun ve kalkma esnasında mukavemeti sağlayacak şekilde imal edilecektir.
Taban Traversleri: En az 3 mm. kalınlıkta St 52 sac U büküm malzeme olacak.
Damper Üst Şasi:St 52 sacdan mamul, uygun kalınlıkta kulaklar ve uygun çapta çelik mille damper alt şasiye mafsallanacaktır.Damperi alt şasiye hizalamak için uygun ölçülerde sac malzemeden kulaklar yapılacaktır.
Taban Sacı: En az 4 mm. kalınlıktaSt 52 sac malzeme olacak ve taban karkası üzerine kaynakla birleştirilecektir.
Yan Kapaklar: En az 3 mm. kalınlığında ST 52 kalite sacdan preste şekillendirilmiş açılabilir tip alttan menteşeli olarak imal edilecektir.
Arka Kapak: En az 3 mm. kalınlığında St 52 kalite sacdan alttan ve sağ yana açılabilir olarak imal edilecek alttan otomatik kilitleme tertibatı bulunacaktır.
Ön Kapak: Sabit olacak, en az 3 mm. kalınlığında St 52 kalite sacdan şekillendirilmiş ve uygun sayıda ve ölçüde U büküm dikey takviyeli olarak imal edilecektir.
Babalar: En az 3mm kalınlığında St 52 sacdan preste şekillendirilmiş olarak imal edilecektir.
Siperlik Sacı: En az 3 mm. kalınlığında St 52 kalite sacdan U büküm takviyelerle desteklenecektir.
Damper Kaldırma Sistemi: Damper önden teleskopik olarak en az 350 kaldırılacak, maksimum kalkma durumunun aşılmaması için emniyet sistemi bulunacaktır. Kasa kalkık durumda bırakıldığı zaman kendi ağırlığı ile aşağı düşmeyecektir.
Damper kaldırma indirme işlemleri sırasında her açıda kasayı durdurma ve tutma işlemi yapılabilecektir.
Teleskopik silindirin üzerinde mevcut olan gresörlüklerden yağlama yapılacaktır.
Hidrolik güç, PTO ile akuple dişli tip hidrolik pompa ile sağlanacaktır.PTO ve hidrolik pompa damper kapasitesine ve araç şanzımanına uygun olacaktır.
Damper sisteminde, damperi aracın şasesine kilitleyen bir “emniyet kilidi tertibatı” olacaktır. Emniyet kilidinin açılması PTO’nun açık olması şartına, kapatılması ise damperin kapalı olması şartına bağlı olacaktır.
Hidrolik sistem için en az 40 litre kapasiteli yağ tankı bulunacaktır. Yağ tankı; doldurma ve havalandırma kapaklı, termometreli, seviye göstergeli, emiş ve dönüş hattında temizlenebilir filtreli ve alt kısmında ucu tapalı boşaltma vanası bulunacaktır.
Tüm hidrolik ve pnömatikekipman(teleskopik silindir, hidrolik pompa, kumanda ventilleri, hidrolik hortumlar, hidrolik yağ ve bağlantı elemanları) damper kapasitesine ve çalışma şartlarına uygun şekilde, standartları karşılayan özellikte olacaktır.
Emniyet Araçlarda; damper tam olarak indirilmediğinde, aracın seyir hızını 10 km/h’dan fazla olmayacak şekilde sınırlandıran bir sistem ve araç 10 km/h hızın üzerinde seyrederken damperin açılmasını engelleyecek bir sistem olacaktır.
PTO devreye girdiğinde araçlarda sesli ve ışıklı ikaz sistemi olacaktır. Kasa kalkmaya başladığı andan ininceye kadar sesli ikaz devam edecektir.
Damper alt ve üst şasi kolları arasında katlanabilir denge ayağı ve damper ve şasi bakımının damper havada iken rahat ve güvenle yapılabilmesi için 2 adet emniyet dayama kolu olacaktır. Emniyet dayama kolları açıldığında sabit duracaktır.
Damperin yan ve arkasında ilgili mevzuatına uygun uyarı etiketleri, reflektörler vb. bulunacaktır.
Aksesuar Alt şasinin uygun ve kolay ulaşılabilir bir yerine monteli takım sandığı ve arka tekerlekler için sac çamurluk ve tozluk bulunacaktır.
Arka ve yan kapaklar üzerine yeterli sayıda branda kancaları ve kasa sağ ön tarafına sabit merdiven yapılacaktır.
  • Yurt Dışı Satış Pazarlama Sorumlusu